27 Αυγούστου 2017

Εύκολα ο ΠΑΟΚ, 3-1 την Κέρκυρα στην Τούμπα

Στην άδεια, λόγω τιμωρίας, Τούμπα ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-1 της Κέρκυρας και πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε ο Πρίγιοβιτς με κεφαλιά στο 42’ όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η Κέρκυρα κέρδισε πέναλτι και ο Νούνιες ισοφάρισε σε 1-1. Ο ΠΑΟΚ… σοβαρεύτηκε στο δεύτερο ημίχρονο και «καθάρισε» γρήγορα τη νίκη.

Στο 54’ ο Πέλκας με προβολή έκανε το 2-1 και στο 59’ ο Μακ, λίγο μετά την είσοδό του στον αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου):  Ρέι, Μάτος, Μαλεζάς, Κρέσπο, Λεβέκ (65’ Πούγγουρας), Κάτσε, Σάχοβ, Πέλκας, Λημνιός (55’ Μακ), Κάμπος, Πρίγιοβιτς (79’ Κουλούρης).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Γκόμες, Κόντος (62’ Μπάουμαν), Ντιόγκο, Σιόντης, Νούνες (53’ Επστάιν), Ντουάλα, Ζορμπάς (76’ Μεληκιώτης).