27 Αυγούστου 2017

Δύο στα δύο για τον Πανιώνιο

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, ο Πανιώνιος νίκησε με 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης και έφτασε τους 6 βαθμούς σε δύο αγωνιστικές.

Οι Νεοσμυρνιώτες μπήκαν πολύ δυνατά και στο 9’ είχαν δοκάρι με τον Μασούντ. Στο 39’ ο Χατζισαφί πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ από πλάγια θέση έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και να κυνηγάνε ένα δεύτερο τέρμα που θα «καθάριζε» το παιχνίδι. Η πίεση απέδωσε καρπούς και στο 56’ ο Λάμπρου με ωραίο τελείωμα έκανε το 2-0. Στις καθυστερήσεις ο Απόλλων είχε δοκάρι με τον Ελμπάζ, στην καλύτερη ευκαιρία στον αγώνα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Χατζισαφί, Κόρμπος, Σαββίδης (63’ Ταπόκο), Μασούρας (87’ Σαραμαντάς), Μασούντ, Λάμπρου, Ντουρμισάι (80’ Γεσίλ).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Άκης Μάντζιος): Τσόβιτς, Κοντοές, Παπάζογλου, Μπαρτολίνι, Κούρος (70’ Μενδρινός), Μπαμπιάρζ (87’ Ελμπάζ), Χουάρες, Κονέ, Ανιέτε, Μάατσεν (46’ Αλμπάνης), Καστιγέχος.