16 Σεπτεμβρίου 2017

«Λύτρωση» με Πρίγιοβιτς για τον ΠΑΟΚ, 1-0 τον Παναιτωλικό

Με γκολ του Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς στο 75ο λεπτό ο ΠΑΟΚ νίκησε με 1-0 τον Παναιτωλικό στην Τούμπα για την 4η αγωνιστική της Superleague. Έτσι ο Δικέφαλος έφτασε τους 8 βαθμούς και ανέβηκε, έστω και προσωρινά, στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε πολύ κόντρα στην ομάδα του Αγρινίου, δεν ήταν καλός στον αγώνα, με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο (65’-75’) όπου με την είσοδο των Πέλκα και Βιεϊρίνια έγινε πιο επιθετικός, πιέζοντας για το γκολ.

Αυτό τελικά ήρθε στο 75’. Ο Τσίμιροτ έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Πρίγιοβιτς με ωραία κεφαλιά νίκησε τον Κυριακίδη κάνοντας το 1-0, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ρέι, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Κάτσε (64' Βιεϊρίνια), Τσίμιροτ, Ελ Καντουρί, Μακ (52' Πέλκας), Κάμπος, Πρίγιοβιτς (79' Κουλούρης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Ρότσα, Μιχάι, Μόρας, Μαρινάκης, Πάουλο, Μπεχαράνο (72' Μπράβο), Ρόσα, Λόπες (78' Μάζουρεκ), Κλέσιο, Ντίαζ (71' Mαρκόφσκι).