2 Δεκεμβρίου 2017

Με ανατροπή ο Ολυμπιακός, 3-1 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Ο Ολυμπιακός, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε του Απόλλωνα Σμύρνης με 3-1 στο Φάληρο και προσπέρασε τον ΠΑΟΚ, περνώντας στην κορυφή της Super League με 26 βαθμούς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους ερυθρολευκους ήταν ο Καρίμ Ανσαριφάρντ, ο οποίος μπήκε στον αγώνα στο 62ο λεπτό και με δύο γκολ στο 80’ και στις καθυστερήσεις, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Νωρίτερα στο 31’ ο Ελαμπντελαουί είχε ισοφαρίσει το γκολ του Ελμπάζ με το οποίο ο Απόλλων είχε ανοίξει το σκορ στο 23ο λεπτό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Προτό, Ελαμπντελαουί, Μποτία (46' Ένχελς), Σισέ, Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Μάριν, Σεμπά (66' Πάρντο), Τζούρτζεβιτς (62' Ανσαριφάρντ).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Ντάσιος, Κοντοές, Κύργιας, Κούρος, Παπάζογλου, Κονέ (90+1' Κιταμπαλά), Χουάρες, Αλμπάνης (71' Μαάτσι), Ανιέτε (84' Μενδρινός), Ελμπάζ.