7 Ιανουαρίου 2018

«Αυτοκτόνησε» ο Πιερικός στη Νεάπολη

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Πιερικός ηττήθηκε με 2-1 από τον Μακεδονικό στη Νεάπολη σε αγώνα για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και βρέθηκε εντός της ζώνης του υποβιβασμού.

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ο Πιερικός προηγήθηκε στο 79ο λεπτό με γκολ του Γιώργου Κυπαρίσση που σκόραρε στο ντεμπούτο του με τα «μελανόλευκα».

Παρόλα αυτά, οι Κατερινιώτες κατάφεραν να φύγουν με… άδεια χέρια από τη Νεάπολη. Στο 90’ ο Παπατζίκος με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έκανε το 2-1 ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Οι συνθέσεις:
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αβραμίδης): Γουμάγιας, Βόσδου, Τσουκάνης, Αντωνιάδης, Παπατζίκος, Ζαφειρίδης, Ποκόνγκ, Γαρύφαλος, Στασινόπουλος, Διαμαντίδης, Παπαποστόλου.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιώργος Καμπερίδης): Παπατολίκας, Κυριλλίδης, Καρτσαμπάς, Βοσνιάδης, Τουλκερίδης (Τουλίκας), Κραγιόπουλος, Κυπαρίσσης, Κωστίκος, Δαδάκος (Καραγκούνης), Κτιστόπουλος (Γκουντρουμπής), Σαμανίδης