7 Μαρτίου 2018

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της Ε.Π.Σ. Πιερίας - Πως διαμορφώνονται οι βαθμολογίες

Σε εξ αναβολής αγώνα για την 21η αγωνιστική της Β’ Ε.Π.Σ. Πιερίας, ο Ταύρος Ελάφου πήρε σπουδαία νίκη μέσα στον Άνω Αγιάννη με 3-2, νίκη με την οποία έπιασε στην 8η θέση τον Απόλλωνα Λιτοχώρου με 32 βαθμούς.

Για την 21η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας, πραγματοποιήθηκε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Αναγέννηση Σφενδάμης - Θερμαϊκός Κορινού που είχε διακοπεί, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 2-1, σκορ που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο 45λεπτο.
Στα εξ αναβολής παιχνίδια της Γ’ Κατηγορίας, Καλλιθεακός και Μύτικας Λεπτοκαρυάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στην Καλλιθέα, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Τριλόφου δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στον αγώνα με τον Κεραυνό Μακρυγιάλου, με τις πληροφορίες να αναφέρουν ότι η ομάδα του Τριλόφου θα αποσυρθεί από το πρωτάθλημα, μετά την εξέλιξη που είχε ο αγώνας του Σαββάτου με τον Μακεδονικό στη Νέα Έφεσο.