11 Μαρτίου 2018

Football League: Ήττα για τον Αιγινιακό από τον Παναιγιάλειο

Την ήττα με 2-1 γνώρισε στο Αίγιο ο Αιγινιακός σε αγώνα για την 21ηη αγωνιστική της Football League.

Ο Παναιγιάλειος προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Ανδρέα Σταματή, που με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ. Πριν κλείσει το ημίχρονο, ο Αγιούποφ σημείωσε και δεύτερο γκολ, στο 37ο λεπτό, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ο Αιγινιακός που ήταν πολύ κακός στην αναμέτρηση, έκανε ελάχιστες φάσεις, αλλά σε μια από αυτές κατάφερε να ισοφαρίσει με τον νεαρό Ανδρικόπουλο στο 54ο λεπτό. Η αντίδραση, όμως, από τους γηπεδούχους ήταν άμεση και ο Ζαφειράκης έδωσε πάλι το προβάδισμα στο 58’, με το 2-1 να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Μηλιώτης, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Γκούμας, Τζανουλίνος, Σκαρτσίλας, Ζαφειράκης (89’ Τζένετ), Αγιούποφ (71’ Δοξάκης), Σταματής (93’ Χαρίτος).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Καραγκιόζης, Ανδρικόπουλος, Τοπαλίδης, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Αντωνιάδης (51’ Χότζιτς) , Ζούρκος, Γκατσολάρι, Παπαδόπουλος (65’ Φουρτζίου), Πέριτς (70’ Μπιλάλι), Σοφιάνης.