6 Αυγούστου 2017

Φιλική τριάρα του Πιερικού επί της ΠΑΕ Ποντίων

Στο πρώτο του φιλικό προετοιμασίας, ο Πιερικός επικράτησε με 3-0 επί της ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο Α’ ΔΑΚ μπροστά σε περίπου 150 φιλάθλους.

Ο Τάσος Ιωαννίδης χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, με τους «Πόντιους» να στέκονται πολύ καλά στο πρώτο 45λεπτο όπου κράτησαν το μηδέν. Και τα τρία γκολ της αναμέτρησης μπήκαν σε διάστημα δέκα λεπτών περίπου στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Κοκονόζι να ανοίγει το σκορ στο 65ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κραγιόπουλος έκανε το 2-0 και λίγο αργότερα ο Κατσιαμήτας διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Επόμενο φιλικό για τους «μελανόλευκους» το Σάββατο 12 Αυγούστου (19:00) στο Α’ ΔΑΚ με αντίπαλο το Αιγάλεω.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Τάσος Ιωαννίδης): Τοπουζλής, Λαζαρίδης, Καραγκούνης, Παραφέστας, Τερζής, Κανταρτζής, Κυριλλίδης, Καταχιώτης, Λαμπίρης (υπό δοκιμήν), Κωστίκος, Μιτακίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Παπατολίκας, Κατσιαμήτας, Γούτσιος, Τουλίκας, Τουλκερίδης, Κραγιόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Κτιστόπουλος, Κοκονόζι, Παπαδόπουλος, Σαμανίδης, Καρτσαμπάς, Μάρκου.

ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ (Γιάννης Βαρβούτης): Μπαμπαΐτης, Στίκος, Σαχπάζωφ, Μπίνιας, Παππάς, Καράτζιας, Χατζηθεοδωρίδης, Μήτρας, Ευμορφίδης, Κατσάρας, Λαδένης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Τσιμόπουλος, Τουλίκας Σ., Καραμπουλάκης, Ιωσηφίδης, Στεφανίδης, Παπαδόπουλος, Γιαννικός, Δαλαμήτρας, Δεληγιάννης, Τουλίκας Γ., Μασχολούρης.