14 Οκτωβρίου 2017

«Ματσάρα» στη Νέα Σμύρνη, 4-3 ο Ολυμπιακός τον Πανιώνιο

Σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη ματς, ο Ολυμπιακός νίκησε με 4-3 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη για την 7η αγωνιστική της Super League και «έπιασε» τους κυανέρυθρους στην 4η θέση με 11 βαθμούς.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε στο 3ο λεπτό με τον Σπιριντόνοβιτς, όμως ο Ολυμπιακός πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά δύο γκολ. Ο Σισέ με κεφαλιά ισοφάρισε στο 19ο λεπτό και ο Ανσαριφάρντ με δύο δικά του γκολ στο 37’ και το 45’ έκανε το 1-3 για τον Ολυμπιακό.

Το ματς πήρε… άγρια μορφή στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 83’ ο Πανιώνιος κέρδισε πέναλτι και ο Μασούντ μείωσε σε 2-3 και ένα λεπτό μετά, ο Ντουρμισάι ισοφάρισε σε 3-3. Στο 86’ όμως, ο Φορτούνης κέρδισε πέναλτι από τον Οικονόμου, το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 3-4 χαρίζοντας μία πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Χατζισαφί, Οικονόμου, Μπανανά, Βλάχος (71' Παπαγεωργίου), Σιώπης, Κόρμπος (81' Ντουρμισάι), Μασούντ, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας (60' Λάμπρου), Γεσίλ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Προτό, Κούτρης, Νικολάου, Σισέ, Φιγκέιρας, Οτζίτζα (64' Ταχτσίδης), Ρομαό, Σεμπά, Φορτούνης (88' Μποτία), Πάρντο, Ανσαριφάρντ (75' Τζούρτζεβιτς).