Για την 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Μπάσκετ
Γυναικών, ο Πιερικός Αρχέλαος ηττήθηκε με 72-51 από την ΑΕ Πυλαίας στο Κλειστό του
Σιδηροδρομικού Σταθμού.
Η ομάδα της Κατερίνης ήταν εξαιρετική για 25 λεπτά, καθώς
προηγήθηκε με 31-23 στο ημίχρονο και 43-32 στα μισά της τρίτης περιόδου. Κάπου
εκεί, έπαθε… μπλακάουτ και η ΑΕ Πυλαίας με σερί 14-2, πέρασε μπροστά με 45-46
στο τέλος του δεκαλέπτου.
Το επιθετικό πρόβλημα συνεχίστηκε και στην τελευταία περίοδο,
όπου οι παίκτριες της Τασούλας Τσιρογιάννη πέτυχαν μόλις 6 πόντους, με αποτέλεσμα
η ομάδα της Θεσσαλονίκης να πάρει μία ευρεία νίκη με 72-51.
Δεκάλεπτα: 14-12, 31-23, 45-46, 51-72.
ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Λεκάι,
Πουρσανίδου, Αμβρακίδου 6, Φλώρου 18, Γκοτζαμάνη 7, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου,
Μπουμπουλέντρα, Μουστακίδου 9, Δημητριάδου, Ζουγκουρίδου 8 (2), Γκρίτζαλη 2.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Μπάλλα, Πετρίδου 8, Κατσαμούρη 7,
Λάλου 4, Στάμπη 6, Καραμπατζάκη 21 (1), Παπαρδέλα 7, Κοκκίνου, Τζήμου 12,
Πλούμπη, Βατσιτσίδου 7, Σακκά.
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
Τιτάνες Δράμας - Άρης Θεσσαλονίκης 55-46
Πανσερραϊκός - Ναύαρχος Βότσης 58-47
Ασπίς 2001 Ξάνθη - Ηρακλής 47-61
Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 49-65
Πιερικός Αρχέλαος - ΑΕ Πυλαίας 51-72
Ολύμπια Λάρισας - ΕΟ Σταυρούπολης 54-41
Τιτάνες Δράμας - Άρης Θεσσαλονίκης 55-46
Πανσερραϊκός - Ναύαρχος Βότσης 58-47
Ασπίς 2001 Ξάνθη - Ηρακλής 47-61
Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 49-65
Πιερικός Αρχέλαος - ΑΕ Πυλαίας 51-72
Ολύμπια Λάρισας - ΕΟ Σταυρούπολης 54-41
Βαθμολογία (10 αγώνες)
1. Ηρακλής 19 (9-1)
2. Άρης Θεσσαλονίκης 18 (8-2)
3. Τιτάνες Δράμας 17 (7-3)
4. ΑΕ Πυλαίας 17 (7-3)
5. Πανσερραϊκός 17 (7-3)
6. Ολύμπια Λάρισας 16 (6-4)
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 15 (5-5)
8. Απόλλων Καλαμαριάς 14 (4-6)
9. Πιερικός Αρχέλαος 13 (3-7)
10. Ναύαρχος Βότσης 11 (3-7)*
11. ΕΟ Σταυρούπολης 11 (1-9)
12. Ασπίς 2001 Ξάνθη 10 (0-10)
1. Ηρακλής 19 (9-1)
2. Άρης Θεσσαλονίκης 18 (8-2)
3. Τιτάνες Δράμας 17 (7-3)
4. ΑΕ Πυλαίας 17 (7-3)
5. Πανσερραϊκός 17 (7-3)
6. Ολύμπια Λάρισας 16 (6-4)
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 15 (5-5)
8. Απόλλων Καλαμαριάς 14 (4-6)
9. Πιερικός Αρχέλαος 13 (3-7)
10. Ναύαρχος Βότσης 11 (3-7)*
11. ΕΟ Σταυρούπολης 11 (1-9)
12. Ασπίς 2001 Ξάνθη 10 (0-10)
*έχει -2 βαθμούς
Η επόμενη αγωνιστική (11η - 07.01.2017)
13:30 ΑΕ Πυλαίας - Ασπίς 2001 Ξάνθη
13:30 Ναύαρχος Βότσης - Τιτάνες Δράμας
13:30 ΕΟ Σταυρούπολης - Πανσερραϊκός
14:00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Πιερικός Αρχέλαος
14:00 Άρης Θεσσαλονίκης - Απόλλων Καλαμαριάς
14:00 Ηρακλής - Ολύμπια Λάρισας
13:30 ΑΕ Πυλαίας - Ασπίς 2001 Ξάνθη
13:30 Ναύαρχος Βότσης - Τιτάνες Δράμας
13:30 ΕΟ Σταυρούπολης - Πανσερραϊκός
14:00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Πιερικός Αρχέλαος
14:00 Άρης Θεσσαλονίκης - Απόλλων Καλαμαριάς
14:00 Ηρακλής - Ολύμπια Λάρισας
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου