17 Δεκεμβρίου 2017

«Πρωταθλητής χειμώνα» ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επικράτησε δύσκολα με 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στο Καραϊσκάκη και αναδείχθηκε «πρωταθλητής χειμώνα», προσπερνώντας ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Superleague.

Οι ερυθρόλευκοι είχαν απόλυτη υπεροχή, έχασαν αρκετές ευκαιρίες και τελικά «λυτρώθηκαν» με την ατομική ενέργεια και το γκολ του Μάρκο Μάριν στο 63ο λεπτό του αγώνα. Ο Ολυμπιακός «φωνάζει» για τη φάση του 73ου λεπτού όταν η μπάλα πέρασε εμφανώς την γραμμή του τέρματος μετά από σουτ του Ανσαριφάρντ, όμως ο βοηθός δεν το είδε και το γκολ δεν μέτρησε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Προτό, Ομάρ, Ένχελς, Σισέ (88' Ζιλέ), Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης (56' Πάρντο), Οτζίτζα, Μάριν, Φορτούνης, Ανσαριφάρντ (74' Τζούρτζεβιτς).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Γιαννίκογλου, Σκόνδρας (83' Βιντάλ), Μπουκουβάλας, Λίλα, Γιάκος, Κόντε, Μαυροπάνος, Μανθάτης (88' Νικολιάς), Αποστολόπουλος, Χαλκιαδάκης (78' Μπετρά), Μπέριος.