15 Σεπτεμβρίου 2018

Super League: Με "τεσσάρα" στην κορυφή η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ νίκησε με 4-0 τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από Ολυμπιακό και Άρη.
Ο Εσεκίελ Πόνσε ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κοντινό πλασέ μετά από ασίστ του Μάνταλου. Στο 58’ ο Μπακασέτας με δυνατό σουτ έκανε το 2-0, ενώ το 3-0 έκανε ο Κλωναρίδης στο 84’. Ο ίδιος παίκτης, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στις καθυστερήσεις.
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Λόπες, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Άλεφ, Σιμόες (77’ Τσόσιτς), Μάνταλος (81‘ Κλωναρίδης), Λιβάγια, Μπακασέτας, Πόνσε (67’ Γιαννιώτας).
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Μανοΐλοβιτς, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά (46’ Πιρίς), Κόρμπος, Οικονομίδης (53’ Ντουρμισάι), Καμαρά (64’ Τσινούλης), Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας.