22 Σεπτεμβρίου 2018

Super League: Πρώτη ήττα για τον Άρη, "σεφτέ" ο Αστέρας, κορυφή ο Ατρόμητος

Στα Γιάννενα σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Άρη, καθώς ηττήθηκε με 1-0 από τον ΠΑΣ στους Ζωσιμάδες για την 4η αγωνιστική της Super League.
Το ματς στους Ζωσιμάδες ήταν κακό ποιοτικά και κρίθηκε με ένα τυχερό γκολ στο 65ο λεπτό. Ο Λεό σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα δεν είχε κατεύθυνση προς το τέρμα, χτύπησε στο πόδι του Δεληζήση και, αφού πέρασε κάτω από τα πόδια του Κουέστα, κατέληξε στα δίχτυα. Νωρίτερα στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης είχε δοκάρι σε ένα πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Ματέο Γκαρσία, ενώ στο 88’ ο Βελλίδης απέκρουσε το δυνατό σουτ του Μπρούνο Γκάμα, στην καλύτερη στιγμή του Άρη στο δεύτερο ημίχρονο.
Νωρίτερα στην Τρίπολη, ο Αστέρας με δύο γρήγορα γκολ από Κυριακόπουλο (4’) και Μανιά (10’) νίκησε με 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης και πήρε τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Με το ίδιο σκορ ο Ατρόμητος νίκησε την ΑΕΛ στο Περιστέρι (54’ Μπρούνο Σόουζα, 85’ Ουγκράι) και με 10 βαθμούς πέρασε, έστω και προσωρινά, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.