4 Νοεμβρίου 2018

Football League: Βαριά ήττα για τον Αιγινιακό - Παραιτήθηκε ο Χαραλαμπίδης

Βαριά εντός έδρας ήττα με 4-0 από τον Απόλλωνα Λάρισας υπέστη ο Αιγινιακός στο «Γιάννης Παραλυκίδης» για την 2η αγωνιστική της Football League.
Η ομάδα της Λάρισας ήταν ανώτερη και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε γκολ των Τασιούλη (15’) και Χατζή (41’). Η τριπλή αλλαγή του Απόστολου Χαραλαμπίδη στο ημίχρονο δεν έφερε αποτέλεσμα, καθώς στο 50’ ο Λουκάο έκανε το 0-3 και στο 90’ ο ουλιώτης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα, ο προπονητής του Αιγινιακού υπέβαλλε την παραίτησή του, η οποία έγινε δεκτή από τη διοίκηση της ομάδας της βόρειας Πιερίας.
Οι συνθέσεις:
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαγκιόζης, Ορφανίδης, Τοπαλίδης, Πετρούσης (46’ Κλιγγόπουλος), Ζήσης, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Πολύζος (46’ Έππας), Δούμτσιος (46’ Κούστα), Μαρκόφσκι, Παπαδόπουλος.