Με τη συμμετοχή
πολλών μελών και φίλων το Κέντρο Γραμμάτων και Τεχνών Δίου, παρουσίασε τον
απολογισμό της δράσης του, την τριετία 2016-2018.
Η συνέλευση των
μελών ενέκρινε ομόφωνα τον διοικητικό και οικονομικό απολογισμό. Επίσης η
συνέλευση έκανε αποδεκτό το αίτημα της χορωδίας «Ολύμπια Ωδή» που διευθύνει η
Έφη Δήμου, να ενταχθεί στα τμήματα
μουσικής του Κέντρου Γραμμάτων και Τεχνών Δίου.
Η διαδικασία
του απολογισμού ολοκληρώθηκε με την εκλογή νέου Διοικητικού Συμβουλίου και νέας
Εξελεγκτικής Επιτροπής για την τριετία 2019 – 2021.
Τη διαδικασία
διεύθυνε από τη θέση προέδρου της Γενικής Συνέλευσης, η Παρασκευή Νατσιού.
Εκλέχτηκαν με
αλφαβητική σειρά οι εξής:
Για το Διοικητικό
Συμβούλιο
Αγαθόγλου Σμαρώ,
Βαλλίδου Δέσποινα, Γκριμούλα Μαρία, Δήμου Βασίλης, Κόσυβας Θάνος, Μουτάφης
Δημήτρης, Παπαχρήστος Γρηγόρης, Πουλιοπούλου Ειρήνη, Σούκου Ιωάννα.
Για την Εξελεγκτική
Επιτροπή
Βασιλείου
Νατάσα, Δήμου Έφη, Σκαμπαρδώνης Δημήτρης.
Η εκδήλωση έκλεισε με την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας. Τυχεροί στην πίτα των μελών ήταν, η Ελένη Μαρινοπούλου, ενώ στην πίτα της ορχήστρας, ο Γιάννης Τσουπλής. Τα δώρα αντιστοίχως, μια εικόνα της Παναγίας, που προσέφερε η Μητρόπολη και ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου, που προσέφερε το κατάστημα οπτικών SUPER OPTICAL, επί της Τερζοπούλου.
Την εκδήλωση τίμησαν οι δημοτικοί σύμβουλοι Διονύσης Φόλιος, Νίκος Λαπάτσης, Μαρία Τσιμήτρη, η πρόεδρος του Τ.Σ Κονταριώτισσας Παρασκευή Νατσιού, η πρόεδρος του συλλόγου ΠΙΕΡΕΣ Μαρία Γκριμούλα, οι πρώην δημοτικοί σύμβουλοι Δημήτρης Μπέης, Πέτρος Κιάφας, η καθηγήτρια Ιατρικής, Έφη Μπάσδρα, όλοι τους συγχρόνως και μέλη του συλλόγου.
Η εκδήλωση έκλεισε με την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας. Τυχεροί στην πίτα των μελών ήταν, η Ελένη Μαρινοπούλου, ενώ στην πίτα της ορχήστρας, ο Γιάννης Τσουπλής. Τα δώρα αντιστοίχως, μια εικόνα της Παναγίας, που προσέφερε η Μητρόπολη και ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου, που προσέφερε το κατάστημα οπτικών SUPER OPTICAL, επί της Τερζοπούλου.
Την εκδήλωση τίμησαν οι δημοτικοί σύμβουλοι Διονύσης Φόλιος, Νίκος Λαπάτσης, Μαρία Τσιμήτρη, η πρόεδρος του Τ.Σ Κονταριώτισσας Παρασκευή Νατσιού, η πρόεδρος του συλλόγου ΠΙΕΡΕΣ Μαρία Γκριμούλα, οι πρώην δημοτικοί σύμβουλοι Δημήτρης Μπέης, Πέτρος Κιάφας, η καθηγήτρια Ιατρικής, Έφη Μπάσδρα, όλοι τους συγχρόνως και μέλη του συλλόγου.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου