19 Δεκεμβρίου 2019

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων: Μία ισοπαλία και μία ήττα για τις μικτές της Ε.Π.Σ. Πιερίας

Μία ισοπαλία και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των μικτών ομάδων της Ε.Π.Σ. Πιερίας στη 2η αγωνιστική του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων της ΕΠΟ.
Μετά την αναβολή της 1ης αγωνιστικής με την ΕΠΣ Γρεβενών  η συνέχεια της 2ης αγωνιστικής βρήκε τις ομάδες μας στην γειτονική Έδεσσα. Για την ομάδα Κ-12 του Ηλία Αδαμόπουλου ενάντια στην αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Πέλλας όπου μετά από ένα δύσκολο παιχνίδι και εξαιρετική επίδοση των νεαρών ποδοσφαιριστών μας ειδικά στο τελευταίο 10λεπτο του α΄ ημιχρόνου απέσπασαν τον βαθμό της ισοπαλίας. Τα τέρματα για την ομάδα Κ-12 πέτυχαν οι: Φασφαλής Δημήτριος (2-1), Λυκόπουλος Στέφανος (2-2).
ΕΠΣ Πιερίας Κ-12: (προπονητής: Αδαμόπουλος Ηλίας), Παγιώτας Χρυσόστομος (Ευαγγελόπουλος Παύλος-Χρήστος), Ζώρας Δημήτριος (Ζαγγελίδης Κων/νος), Δερμίσης Ιωάννης, Χρυσίδης Νικόλαος, Τσιρώνης Ιωάννης (Πατσιοδήμος Ευστάθιος), Σιτμαλίδης Αθανάσιος, Λυκόπουλος Στέφανος (Τζίτσας Γεώργιος), Τοπαλίδης Ιωάννης (Μπόζογλου Νικόλαος), Φασφαλής Δημήτριος (Παπαδόπουλος Μάριος).
Ηττήθηκε με 4-3 στην Έδεσσα η ομάδα Κ-14 του Παναγιώτη Κυπαρίσση από την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Πέλλας παρόλο που δεν είχε την υπεροχή του αγώνα. Η ομάδα των Κ-14 κατέβαλε φιλότιμες προσπάθειες και ανέβασε την επίδοσή της αλλά δεν κατάφερε να καρποφορήσουν οι ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν. Τα τέρματα για την ομάδα Κ-14 πέτυχαν οι: Αποστολίδης Γεώργιος (0-1), Αποστολίδης Γεώργιος (2-2), Ορφανίδης Χρήστος (2-3).
ΕΠΣ Πιερίας Κ-14: (προπονητής Κυπαρίσσης Παναγιώτης), Παπαδόπουλος Βασίλειος, Παπαδόπουλος Παύλος (Ανθίτσας Κυριάκος), Παπαδημητρίου Αστέριος (Μανουσαρίδης Ευστάθιος),  Μπατζογιάννης Βασίλειος, Στεφανίδης Κων/νος, Ανυφαντής Μιχάλης, Αποστολίδης Γεώργιος (Λάμπρου Αντώνιος), Ορφανίδης Χρήστος (Κουρνούτης Σπύρος), Ξανθόπουλος Νικόλαος (Κατσαμάγκας Παύλος), Παλαιολόγου Χρήστος, Χατζηπουργάνης Άγγελος. Αποστολή: Βαρυτιμίδης Ανδρέας, Λαφατζής Ευστάθιος.