6 Ιουνίου 2021

Football League: Ισόπαλος (1-1) με την Τρίγλια ο Πιερικός, στην κορυφή η Καβάλα

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο Πιερικός στη Χαλκιδική κόντρα στην Τρίγλια, σε αγώνα για την 15η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Football League.

Η ομάδα της Κατερίνης, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ με τον Γκατσολάρι στο 51ο λεπτό, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το γκολ του Δόρη στο 70' και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας.

Έτσι, οι μελανόλευκοι διατηρήθηκαν στην 4η θέση με 24 βαθμούς, δύο περισσότερους από τον Ολυμπιακό Βόλου που πήρε σπουδαίο διπλό στις Σέρρες επί του Πανσερραϊκού.

Η πρωτοπόρος Καβάλα πέρασε με 2-0 από την Κοζάνη και αύξησε τη διαφορά της από τη 2η Βέροια στους τέσσερις βαθμούς, καθώς η ομάδα της Ημαθίας ηττήθηκε με 3-2 από τον Θεσπρωτό.