21 Νοεμβρίου 2021

Super League 2: Επτά γκολ ο Πιερικός στην Καβάλα - Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής

«Ξέσπασε» στην αδύναμη Καβάλα ο Πιερικός, την οποία και συνέτριψε με 7-0 στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη είχε εύκολο έργο απέναντι στους «Αργοναύτες», οι οποίοι αγωνίζονται με σύνθεση ανάγκης στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς διαθέτουν μόλις τρεις επαγγελματίες ποδοσφαιριστές.

Ήδη στο 7ο λεπτό το σκορ ήταν 2-0 για τους μελανόλευκους (5’ Εμπουσί, 7’ Καρανάτσιος), ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 5-0, χάρη σε γκολ των Παντελιάδη (29’), Χαντζάρα (34’) και Ζαφειράκη (37’).

Ο Μαυρίδης στο 47’ έκανε το 6-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο Καγκελίδης με εκτέλεση πέναλτι.

Οι συνθέσεις:

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Τζήμας, Μηλιώτης (46’ Μουρατίδης), Παντελιάδης (46’ Καγκελίδης), Γιαλαμίδης, Εμπουσί, Κριμιντζάς, Ίτσιος (46’ Παπουτζίδης), Ζαφειράκης, Μπουολί (46’ Πέλκας), Καρανάτσιος, Χαντζάρας (46’ Μαυρίδης).

ΚΑΒΑΛΑ (Νίκος Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Γιαννακός, Θαλασσινός, Βορδοναράκης, Κλεπουσνιώτης, Ταχτατζίδης, Παπαδόπουλος, Καμαρίδης, Λαμπαδίτης, Χατζηγεωργίου, Δραγανίδης.