26 Φεβρουαρίου 2022

Αστέρας Τρίπολης – Άρης 0-2: Άλμα πλέι οφ ο Άρης του Μπούργος

Ο Αργεντινός τεχνικός πέτυχε τη δεύτερη σερί νίκη του στον πάγκο του Άρη, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Με νέο άνεμο, αυτόν του Χερμάν Μπούργος, ο Άρης πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης και τον πέρασε, ανεβαίνοντας στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας και κάνοντας μεγάλο βήμα για την εξασφάλιση μιας θέσης στα πλέι οφ.

Οι κιτρινόμαυροι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, άνοιξαν το σκορ στο 41΄με ένα πολύ όμορφο γκολ του Καμαρά και «σφράγισαν» τη νίκη τους στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σάσα.