5 Φεβρουαρίου 2022

Ίντερ – Μίλαν 1-2: Ο Ζιρού «έβαλε» φωτιά στην κορυφή της Serie A

Χάρη σε δύο γκολ του Ολιβιέ Ζιρού μέσα σε τρία λεπτά η Μίλαν «τέζαρε» με 2-1 την Ίντερ στο «Μεάτσα» και την πλησίασε στον έναν βαθμό. Αποβλήθηκε ο Ερνάντες στις καθυστερήσεις για την ομάδα του Πιόλι.

Τι κι αν δεν είχε Ιμπραΐμοβιτς η Μίλαν; Είχε Ολιβιέ Ζιρού! Ο Γάλλος επιθετικός πέτυχε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, τούμπαρε την Ίντερ των 14 ματς χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα που είχε προηγηθεί με τον Πέρισιτς από το πρώτο ημίχρονο και με το 2-1 έφερε την ομάδα του στο -1 από τη μεγάλη αντίπαλο και την κορυφή. Έχει βέβαια και ματς περισσότερο η ομάδα του Πιόλι κι ενώ την επόμενη εβδομάδα υπάρχει ντέρμπι Νάπολι – Ίντερ, με τους «παρτενοπέι» να είναι επίσης δυνατά στο κόλπο του τίτλου αφού βρίσκονται στο -4 από την πρώτη θέση.