23 Οκτωβρίου 2022

«Τρελό» διπλό η Ίντερ στο «Αρτέμιο Φράνκι»-Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Την επαφή της με την κορυφή διατήρησε η Ίντερ, η οποία πέρασε νικηφόρα από το «Αρτέμιο Φράνκι» με 4-3 επί της Φιορεντίνα, σε ενα ματς που ήταν απαγορευμένο για καρδιακούς!

Οι «βιόλα» γνώρισαν την 3η τους ήττα στην τελευταία τετράδα αγώνων, αγνοώντας τη νίκη από τις 18/09 (τρεις ήττες, μία ισοπαλία) και το 2-0 επί της Βερόνα και μετά από 11 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα βρίσκονται σε πολύ άσχημη βαθμολογική θέση.

Η τρίτη σερί νίκη των «νερατζούρι» ήρθε μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη ματς, που επεφύλασσε τρομερές συγκινήσεις ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος! Παρά το γεγονός ότι η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι προηγήθηκε 2-0 στα πρώτα 15 λεπτά με τα τέρματα των Μπαρέλα και Μαρτίνες, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 60΄ με τον Ικόνε (νωρίτερα είχαν μειώσει με τον Καμπράλ).

Στο 73΄ ο Λαουτάρο Μαρτίνες με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα του Μιλάνου, αλλά και πάλι η Φιορεντίνα έφτασε στην ισοφάριση στο 90΄+3 με τον Γιόβιτς.

Την «τελευταία λέξη» στο ματας, όμως, είπε ο Μχιταριάν, ο οποίος στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε το «διπλό» στην Ίντερ.