24 Σεπτεμβρίου 2023
ΑΝΕΚΔΟΤΟ
Ένας Αγρινιώτης είχε μεγάλη περιέργεια να μάθει από τι πέθανε η πριγκίπισσα Νταϊάνα και ρωτούσε τους θαμώνες στο καφενείο που πήγαινε. Δεν ήξερε να του πει κανείς κι όταν βρέθηκε στην Αθήνα περίεργος όπως ήταν ρώταγε τους περαστικούς. Ένας δημοσιογράφος που τον άκουσε του είπε με ύφος: "Ένα θα σου πω ΠΑΠΑΡΑΤΣΙ". Ικανοποιημένος αυτός επέστρεψε στο Αγρίνιο και όταν στο καφενείο τον ρώτησαν με περιέργεια, αν τελικά έμαθε στην Αθήνα που πήγε, από τι πέθανε η πριγκίπισσα Νταϊάνα, αυτός με ύφος τους απάντησε: - "Ένα θα σας πω ΠΑΡΑΠΑΤΣΙ".
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου