![Συνέχεια στις νίκες έδωσε ο Πιερικός](https://www.liganews.gr/media/k2/items/cache/125e101b6901784d3b44c598285e5864_L.jpg)
Νικηφόρα πέρασε από την Κέρκυρα ο Πιερικός επικρατώντας με 2-0 της Λευκίμμης, για την 13η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Στο 45’ ο Μπαλογιάννης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Καρατάσιος έπιασε την κεφαλιά και σημείωσε το 0-1 των φιλοξενούμενων. Στο 70’ έγινε ο 0-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατσαβάκη.
Σκόρερ: Καρατάσιος (45’), Κατσαβάκης (70’)
ΑΕ Λευκίμμης (Νίκιτς): Παγκράτης, Μοτσοβίλα, Βασιλάκης, Μπάλος, Πουλημένος (69’ Μουζακίτης), Νίτας, Βασσάκης, Κωστακιώτης, Ζέρβας, Γαστεράτος (75’ Κουρτ), Γρηγοριάδης.
Πιερικός (Παπαβασιλείου): Μπαλάφας, Κωνσταντινίδης Δ., Οικονομόπουλος (62’ Καλαϊτζής), Γιαλαμίδης, Καρατάσιος, Μπλέτσας (85’ Μυρώτης), Μπαλογιάννης, Μίγγος (62’ Οικονομίκος), Κατσαβάκης, Σαραντίδης, Ματζαλάκου (76’ Κατσιαμήτας
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου