Λύθηκε το μυστήριο με την εξαφάνιση της άτυχης γυναίκας - Είχε βρεθεί νεκρή στη θάλασσα λίγες ήμερες μετά την εξαφάνισή της και η σορός της παρέμενε στα αζήτητα ως αγνώστων στοιχείων
Στη Σταυρούλα από την Κυψέλη ανήκει η σορός που παράμενε στα αζήτητα από τον περασμένο Αύγουστο όταν είχαν χαθεί και τα ίχνη της 53χρονης γυναίκας.
Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες η Αστυνομία ταυτοποίησε τη σορό και πλέον το μυστήριο με την εξαφάνιση της Σταυρούλας (Σίσσυς) Γκουγκουλιά λύθηκε με τον πλέον τραγικό τρόπο.
Αυτοκτονία ή ατύχημα
Μετά από αυτή την εξέλιξη το σενάριο της εγκληματική ενέργειας για τον θάνατο της άτυχης γυναίκας, απομακρύνεται και αυτό που μένει να διευκρινιστεί είναι αν πρόκειται για αυτοκτονία ή για ατύχημα.
Η σορός της γυναίκας είχε εντοπιστεί στις 24 Αυγούστου στην θαλάσσια περιοχή βόρεια του Πόρου .
Τις τελευταίες ημέρες οι έρευνες της ΕΛ.ΑΣ. δεν εντόπιζαν κανένα στοιχείο που να οδηγεί στο ενδεχόμενο της εγκληματικής ενέργειας. Έτσι εξεταζόταν το σενάριο της αυτοκτονίας ή του ατυχήματος. Στο πλαίσιο αυτό άρχισαν οι έρευνες σε σορούς που ήταν στα αζήτητα και έτσι εντοπίστηκε η 53χρονη.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου