16 Σεπτεμβρίου 2017

«Γκέλα» για τον Ολυμπιακό, 1-1 με τον Αστέρα

Δεύτερη συνεχόμενη «γέλα» για τον Ολυμπιακό, καθώς μετά το 1-1 με την Ξάνθη, αναδείχθηκε ισόπαλος με το ίδιο σκορ με τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 4η αγωνιστική της Super League.

Ο Αστέρας παρουσίασε ένα εξαιρετικά ανταγωνιστικό πρόσωπο κόντρα σε έναν απογοητευτικό Ολυμπιακό και κατάφερε να προηγηθεί στο 54' με χτύπημα πέναλτι του Μανιά, για να δεχθεί την ισοφάριση με τον ίδιο τρόπο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Τζούρτζεβιτς.

Έτσι,  Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ μοιράζονται πλέον την κορυφή με 8 βαθμούς, με την ΑΕΚ και τον Πανιώνιο να ακολουθούν με 7, έχοντας από ένα ματς λιγότερο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπέσνικ Χάσι): Καπίνο, Ζιλέ, Ρομαό (78' Ανδρούτσος), Ένχελς, Φιγκέιρας, Ζντιέλαρ, Οτζίτζα Οφόε, Καρσελά (57' Εμενίκε), Μάριν (57' Πάρντο), Σεμπά, Τζούρτζεβιτς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Ίγκορ, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Ματιντά (77' Κυριακόπουλος), Καλτσάς, Ισνάλδο (60' Τσουκαλάς), Μανιάς (71' Δουβίκας).