20 Σεπτεμβρίου 2017

Εύκολη πρόκριση για τον Πιερικό

Χωρίς να δυσκολευτεί, ο Πιερικός νίκησε με 4-1 τον Όλυμπο μέσα στη Βροντού και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Οι μελανόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Κτιστόπουλο στο 33’, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 στο 52ο λεπτό. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Κυριλλίδης έκανε το 0-3, ο Γκουντρουμπής στο 83’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-, με τον Σαββίδη να διαμορφώνει το τελικό 1-4 στο 86ο λεπτό. Η ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη, είχε επίσης τρία δοκάρια και αρκετές χαμένες ευκαιρίες.

Διαιτητής: Λαφατζής Κ.
Βοηθοί: Αναστασιάδης, Γερμανός

ΟΛΥΜΠΟΣ ΒΡΟΝΤΟΥΣ: Παπαχρήστος, Γκόρτσος (Δ. Καλαϊτζής), Κ. Περδίκης, Γκολέμας, Η. Περδίκης, Βελώνης, Μπάκουρας, Δ. Νούλας (Τ. Νούλας), Κ. Περδίκης (Πανωλής), Σαββίδης, Τσιμήτρης (Δ. Μακρίδης).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Τσιαμπέρας (Ράντος), Σαμανίδης, Τουλκερίδης, Παραφέστας, Κανταρτζής, Κυριλλίδης, Κοκονόζι (Λαμπίρης), Κραγιόπουλος, Κωστίκος (Καρτσαμπάς), Κτιστόπουλος (Γκουντρουμπής), Κατσιαμήτας.