9 Σεπτεμβρίου 2017

Πρεμιέρα με νίκη για τους Πάνθηρες

Στον πρώτο αγώνα της ιστορίας τους, οι Πάνθηρες νίκησαν με 57-45 τον Βαφύρα μέσα στο «ΔΙΟΣ ΜΕΛΑΘΡΟΝ» του Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η νεοσύστατη ομάδα της Πιερίας ήταν ανώτερη από το ξεκίνημα του αγώνα, έχτισε από νωρίς μια διαφορά, η οποία διαρκώς μεγάλωνε, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 30-47. Η ομάδα του Μιχάλη Σαραπτσή προσπάθησε στην τελευταία περίοδο, μείωσε τη διαφορά, χωρίς όμως να καταφέρει τίποτα παραπάνω.

Τα δεκάλεπτα: 9-19, 21-33, 30-47, 45-57.

ΓΑΣ ΒΑΦΥΡΑΣ: (Μιχάλης Σαραπτσής) Σαραπτσής, Μιλκούδης 6 (1), Ευαγγελόπουλος 3, Αραμπατζής 4, Μπατζάκης 5 (1), Κυπαρίσσης 8, Σιώκας 6 (1), Στεφάνου 3 (1), Στεφανίδης 2, Γερομιχαλός 1, Ελευθεριάδης 7, Ναβροζίδης.

ΓΑΣΠ ΠΑΝΘΗΡΕΣ: (Δάμης Χρυσίδης) Βάτος 2, Πολυχρονίδης 7 (1), Καρατόλιος 9 (1), Μπούσμπουρας 3, Αδαμόπουλος 4, Γκαβοτάσιος 6, Λαγαμτζής 7 (1), Λόγυρος 8 (2), Ψαρρού 7 (1), Μαντζόλης 2, Κουτσίκας 2, Κολαξίδης.