14 Νοεμβρίου 2017

Νίκη για την ομάδα Νέων της ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης

Η ομάδα Νέων της ΠΑΕ Ποντίων αναδείχθηκε νικήτρια με 5-3 στην αναμέτρηση με την ομάδα του ΑΟ Αγίου Αθανασίου, σε αγώνα που διεξήχθη στον «Άγιο Αθανάσιο» για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Παπαγιαννούλη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30’. Στο 35’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσενεκλή κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 55’ η ΠΑΕ Ποντίων κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ και πάλι με τον Τσενεκλή με κοντινό πλασέ μετά από πάσα του Παπαθανασίου. Στο 60’ ήρθε η ισοφάριση από την ομάδα του Αγίου Αθανασίου και στο 65’ κατάφερε να προηγηθεί με 3-2.

Στο 70’ η  ΠΑΕ Ποντίων κατάφερε να ισοφαρίσει εκ νέου με σουτ του Καρατζόγλου  σε 3-3 και στο 75’ πέρασε μπροστά στο σκορ με 3-4 με την κεφαλιά του Μακριδη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Το τελικό 3-5 διαμόρφωσε ο Τσετσιλας στις καθυστερήσεις του αγώνα.