4 Νοεμβρίου 2018

Γ’ Εθνική: Ισόπαλοι (2-2) Αχιλλέας και Πιερικός στη Νεοκαισάρεια

Ισόπαλο με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Πιερίας μεταξύ Αχιλλέα και Πιερικού στη Νεοκαισάρεια για την 6η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ένα αποτέλεσμα που δεν ικανοποίησε καμία από τις δύο ομάδες, καθώς παρέμειναν στα χαμηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.
Ο Πιερικός προηγήθηκε με γκολ του Κυπαρίσση στο 38’, όμως ο Αχιλλέας γύρισε το σκορ με γκολ του Κατσαμάγκα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και πέναλτι του Παπαδόπουλου στο 57’. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Μανώλης Κραγιόπουλος στο 71ο λεπτό του αγώνα.
Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Ρούλης Παπαδόπουλος): Γαλάνης, Καταχιώτης (46′ Ναρίνογλου), Δερμίσης, Αποστολίδης, Τσιμπούκας, Κατσαρός, Κ. Ίτσιος (80′ Ιωαννίδης), Παγωνίδης, Κατσαμάγκας, Παπαδόπουλος, Δ. Ίτσιος (46′ Μτσεντλισβίλι).
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιάννης Μυστακίδης): Πατσιογιώργος (69′ λ.τ. Κούζας), Βερνάρδος (84′ Δαδάκος), Σκλιοπίδης, Χατζηδίμπας, Στ. Κραγιόπουλος, Κωτσιαρίδης, Αθ. Καρτσαμπάς, Εμ. Κραγιόπουλος, Σεχολάρι, Μηλιώτης (65′ Αλ. Καρτσαμπάς), Κυπαρίσσης.