6 Μαρτίου 2019

Football League: Νέα ήττα για τον Αιγινιακό

Για την εμβόλιμη 20η αγωνιστική της Football League, ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 1-2 από την ΑΕ Καραϊσκάκης στο «Γιάννης Παραλυκίδης» και παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Ο Ματθαίου άνοιξε το σκορ στο 20' για τους φιλοξενούμενους, με το 0-1 να μένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Κούστα στο 77', ωστόσο, ο Ψιάνος έδωσε τη λύση στον Καραϊσκάκη με το τέρμα που πέτυχε στο 82', γράφοντας το τελικό 1-2.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια, τρίτη σερί ήττα υπέστη ο πρωτοπόρος Βόλος, αυτή τη φορά από τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο με 2-0. Στο -5 πλησίασε ο Απόλλων Λάρισας που νίκησε με 1-0 τον Ηρακλή, ο οποίος με την ήττα αυτή βρέθηκε εντός της επικίνδυνης ζώνης του υποβιβασμού.
Στην 3η θέση η Παναχαϊκή που νίκησε με 2-1 τον Αήττητο, σπουδαία νίκη μέσα στη Δράμα πήρε η Κέρκυρα με 0-1, ενώ πέμπτος ανέβηκε ο Απόλλων Πόντου μετά το 3-0 επί του Ηρόδοτου.
Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο με το χανιώτικο ντέρμπι μεταξύ Κισσαμικού και Πλατανιά.