Δεσμεύτηκε ότι το ΠΑΣΟΚ ως ισχυρή προοδευτική δύναμη «θα ασκήσει στιβαρή και αξιόπιστη αντιπολίτευση με αρχές και αξίες. Θα είμαστε δίπλα σας σε όλες τις μάχες που έχουμε μπροστά μας για την ενίσχυση του κοινωνικού κράτους, τον σεβασμό των θεσμών και των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, την ανάδειξη ενός νέου, βιώσιμου ανθεκτικού μοντέλου παραγωγής, που θα δώσει προοπτική στα Ελληνόπουλα».
Δεν έκρυψε, δε, τον ιδιαίτερο προβληματισμό του για την «άνοδο της ακροδεξίας και των νεοναζιστικών μορφωμάτων».«Το αποψινό αποτέλεσμα υπογραμμίζει το χρέος μας να οικοδομήσουνε την
σύγχρονη κεντροαριστερά απέναντι στη ΝΔ» και έκλεισε τις δηλώσεις του,
λέγοντας ότι από αύριο το πρωί «ξεκινάει ένα νέο ταξίδι για μια ισχυρή Ελλάδα,
την Ελλάδα της εθνικής αξιοπρέπειας και της κοινωνικής δικαιοσύνης. Σε
αυτή την πορεία θα είμαι σε όλοι μαζί»,κατέληξε ο Νίκος Ανδρουλάκης.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου